WYBUDUJMY IM DOM

Są daleko, dlatego łatwo odwrócić od nich wzrok. W końcu co nas obchodzi los kogoś, kto żyje w Ugandzie? A poza tym na pewno ktoś się tym przejmie i im pomoże. Otóż nie – jeśli my nie pomożemy, nie pomoże nikt. Naprawdę. Poznaj je bliżej – historie dzieciaków, którym wspólnie możemy pomóc.To nie są biedne, bezimienne dzieci z plakatów, ale wrażliwi młodzi ludzie, za którymi stoją trudne historie. Nie wybrali takiego losu, nie wybrali miejsca, w jakim przyszli na świat. Kim są dzieciaki, którym chcemy pomóc i jak to się zaczęło?

FAQ

Najczęściej zadawane pytania.

Naszym głównym celem jest wybudowanie nowego sierocińca w Budace, który stanie się domem dla blisko 100 porzuconych dzieci. Realizujemy go małymi krokami – wydzielonymi fazami projektu. Aktualnie, brakuje nam 6 000 zł do zakończenia I fazy – postawienia ścian.

Do tej pory udało nam się zakupić ziemię oraz drzewa graniczne, zaprojektować ośrodek i wylać fundamenty. Ugasiliśmy najbardziej palące potrzeby – zakupiliśmy ubrania, poduszki, artykuły medyczne, higieniczne i szkolne. Wciąż wysyłamy pieniądze na zakup roślin do uprawy roli oraz zwierząt hodowlanych. 

Sprawdź informacje w zakładce ‚Jak wspomóc?’. Ponadto, jeśli wolisz samemu przygotować paczkę z różnymi artykułami, zadzwoń do nas na numer podany w zakładce ‚Kontakt’ – dowiesz się czego potrzebują nasi podopieczni, gdzie i kiedy możesz nam przekazać swoją paczkę i kiedy my dostarczymy ją do Budaki. 

Rozumiemy Państwa obawy dotyczące pomocy płynącej do krajów na drugim końcu świata – wiele się słyszy o oszustach wyłudzających pieniądze, posługujących się fałszywymi zdjęciami z internetu. Jednak, nasz miejscowy wolontariusz, Ashirafu Isa, jest obdarzony przez nas 100% zaufaniem – mamy z nim codzienny kontakt przez komunikatory internetowe. Ponadto nasi działacze – Katarzyna Włodkowska, Regina oraz Jacek Wojniccy – w sierpniu polecieli do Budaki na 2 tygodnie. Poznali dzieci, wolontariuszy, zweryfikowali potrzeby, na które wysyłane były pieniądze oraz rozpoczęli budowę.